CESTA K ŽENSKÉMU ORGASMU – 1.část/ VZRUŠENÍ

sexy-875746_1280Před pár dni byl mezinárodní den ženského orgazmu. Nakolik se této témě věnuji nějaký ten rok ve své praxi, dobrá příležitost o ženském orgasmu něco napsat. Už se k tomu stejně chystám nějaký čas.

Ženský orgasmus je záhadná věc. Pokud ho žena má, je to skvělý bonus k jejímu sexuálnímu životu. Pokud ne, stává se tento „nedostatek“ častokrát problémem v životě ženy.
Některé z nich ho pro pokoj v ložnici i ve vztahu úspěšně předstírají, některé si připadají z toho důvodu nedostatečné a méněcenné, některé se trápí a neví co s tím. …

Jak jsem již psala ženský orgasmus je záhadná věc. Některé z nás ho prostě dosáhnou, některé ne.
Jak je to možné? Jak to, že některé ano a některé ne?

Milé ženy, pokud čekáte jednoznačnou odpověď, asi vás zklamu. Pokud potřebujete vysvětlení, nakopnutí a motivaci na cestu k svému orgasmu, věřím, že si něco v mém článku najděte.

Návodů jak dosáhnout orgasmus najděte na webu hodně. Zdálo by se tedy, že to musí být jednoduché, když se o tom tolik píše.

Bohužel statistiky říkají něco jiné.
S dosažením orgasmus má problém 30% žen. (30 ze 100 !!!)
Vaginálního orgasmu při pohlavním styku není schopno dosáhnout 75 % žen ( 75 ze sta !!!)
28% všech žen zažije vyvrcholení jen několikrát v životě. Och.

Tak co to ten ženský orgasmus vlastně potřebuje, proč je tak komplikovaný ?

Orgasmus potřebuje v zásadě 3. základní věci :
VZRUŠENÍ, UVOLNĚNÍ, a PODPORU OD ŽENY SAMOTNÉ 

Jednoduché že ? Ale hezky popořádku. Dnes na téma:

VZRUŠENÍ

Aby žena dosáhla orgasmus musí být vzrušena. Bez vzrušení nemůže žena orgasmus dosáhnout. K vzrušení potřebuje stimulaci, rozproudit energii v těle i v pohlaví. Buď za podpory partnera, nebo za podpory vlastní. Čas potřebný na stimulaci a budování vzrušení, a taky způsob budování vzrušení je přitom u každé ženy jiný a obecně vzato u ženy mnohem delší jak u muže.

Častokrát ženy nemůžou dosáhnout orgasmu proto, že nejsou dostatečně dlouho stimulované, co má za následek to, že nejsou dostatečně vzrušené a jak jsme si již řekli, bez dostatečného vzrušení nemůže žena k orgasmu postupně dojít.

Někteří muži tuto ženskou přirozenost prostě nechápou. Nechápou, že ženy to mají se vzrušením a přípravou na styk jinak než muži. Časově i fyzicky.
Výsledkem pak může být konflikt mezi partneři a výčitky typu „ jsi frigidní, „ nejsi normální“, „ udělej s tím něco“ …a pod.

Muž jako by nechápal, že potíž může být v něčem jiném, konkrétně v tom, že svoji ženě nedopřál dostatečný čas, dostatečně dlouhou stimulaci na vzrušení a přípravu ke styku.

Muž se vzruší mnohem rychleji. Někdy stačí dotek, pohled, impulz a muž je vzrušený, připraven k akci, co signalizuje jeho stopořený penis.
Křivka vzrušení obyčejně plynule stoupá až dosáhne vrcholu, kdy dojde k uvolnění napětí a muž prožívá vyvrcholení ve formě orgasmu, ejakulace, nebo obojí.

Vzorec vzrušení u muže je zdá se jednoduchý.
Rychlý nástup vzrušení, plynule a rychle narůstání vzrušení, vedoucí k vyvrcholení- tj. rychlý start a kratší trať k cíli

Vzrušení u ženy probíhá jinak. Pomaleji a z pohledu některých mužů komplikovaně. Otevírá se a narůstá postupně. Žena obyčejně potřebuje nejdřív cítit zájem o sebe, to, že je důležitá ona sama, ne jenom ten kousek z ní, do kterého chce muž rychle vstoupit.

Moudrý muž ví, že žena potřebuje k otevření se styku a ke vzrušení postupnou stimulaci a nejdřív zájem a doteky laskající a připravující celé její tělo.

Když se muž dotkne ženy, nebo jí začíná stimulovat před stykem rovnou na jóni ( pochva), nebo na prsou, žena se obyčejně stáhne a je po vzrušení. Vzrušení potřebné k postupnému stoupání k vyvrcholení se nekoná, protože se nestihlo ani otevřít.

I přesto má řada žen následně styk, i když není naň dostatečně připravena, tj vzrušena. K orgasmu pak zákonitě nemůže u ní dojít.
V této situaci, kdy žena dovolí muži, který je už vzrušený vstoupit do svoji jóni bez toho, aby byla vzrušena ona sama, se častokrát děje to, že mužova křivka vzrušení přirozeně stoupá k vrcholu, zatímco žena v této situaci svoje vzrušení marně hledá .
Muž je vzrušenější a vzrušenější, blíží se k cíli, zatímco žena sotva stojí na startu a rozpačitě si „prohlíží trať“.

Takovéto milování tak často končí uspokojením muže (vyvrcholením) a neuspokojením ženy. Muž je v cíli, žena na startu, nebo kousek za ním.
A žena dobře ví, že do cíle to už nedá. Muž si „lebedí“ v cíli, do kterého mu žena vydatně pomohla tím, že mu dovolila vstoupit do svojí jóni a pomáhala mu tak stupňovat jeho vzrušení.
Bohužel ale zapomněla na sebe, svoje potřeby, že do cíle to prostě nedá bez vzrušení, které potřebuje vybudovat i za pomoci svého partnera.
A tak je někdy frustrována, někdy orgasmus předstírá, nebo se vyhýbá styku, jak se dá.

Vzorec vzrušení u ženy je poněkud jiný jak u muže .
Pomalý nástup vzrušení, delší doba potřebná na budování vzrušení vedoucího k vyvrcholení- tj. pomalý start – delší trať k cíli

Co s tím
Muž a žena tvoří v partnerství tým, co je cituji: „ skupina lidí, která společně plní nějaký úkol, nebo chce dosáhnout určitý cíl, což je možné jen při spolupráci všech členů “ …

Pohlavní styk je očištěno od všech romantických a neromantických přívlastků týmová práce partnerů, cílem které může být cokoliv. Hra, blízkost, uvolnění napětí, plození dětí, orgasmus …

U výše uvedeného případu se zdá, že cílem týmové práce těchto partnerů je vyvrcholení (orgasmus) muže, a celý tým, tj žena i muž dělají vše pro to, aby se tento cíl naplnil, zatímco žena zůstává v roli diváka, který všemu přihlíží a v podstatě je ráda, že muž „konečně doběhl do cíle“a celá akce je u konce.

U tohoto týmu chybí evidentně vzájemná podpora, s přihlédnutím na rozdílné potřeby každého z týmu a tak, aby přišlo k uspokojení obou.
Muž z nějakého důvodu zapomněl partnerku na startu, celou cestu se moc neohlíží a žena, která ho v podstatě na tuto cestu vystřelila  jenom pasívně sleduje, jak se partner rychle vzdaluje a mizí v cíli.

Upřimně řečeno já bych v takovém týmu, co se intimního styku týká rozhodně nechtěla být.

A jak to máte vy ? Co je cílem vaše týmové partnerské práce při intimním  styku ? A co děláte vy a partner ve svém partnerském týmu, aby se tento cíl naplnil?

I tady je mezi partnery jeden z nejdůležitějších prvků týmové práce komunikace, sdílení, podpora a pochopení jeden druhého

A protože dnes píši o ženském orgasmu ještě jedna otázka k témě.
Máte pocit, že je ve vašem týmu, který tvoří partner a vy důležitý taky váš orgasmus ? Jak to jako žena pociťujete a co proto váš partner dělá? Stačí vám to ? Co by jste potřebovala jinak ?

Nechci křivdit mužům a ne vždy muž může za to, žena není vzrušena. Uvedený případ, kdy žena nedostává od svého partnera vše, co potřebuje k tomu, aby mohla své vzrušení otevřít, stupňovat jej a následně prožít vyvrcholení, je jenom jednou z možností, proč žena nedosáhne vzrušení potřebné k vyvrcholení.

MŮJ TYP: Objevujte a prozkoumávejte své vzrušení
vzrušení to je akce při které se nám obyčejně rozbuší srdce, zvedne tlak, zrychlí tep i dýchání. Celé tělo je více živé a zenergetizováno. A to je to, co na cestě k orgasmu také potřebujete. Rozproudit život a energii uvnitř v těle. Pomůžou vám k tomu 3 klíče, které otevírají energii v těle: pohyb, dech a hlas. Jak s nimi pracovat si řekneme v 3 části.     

Krom VZRUŠENÍ je na cestě k orgasmu důležité UVOLNĚNÍ ženy.
Neschopnost ženy uvolnit se, také u styku, nebo při připravě na styk jí brání otevřít se vzrušení. Ale o tom příště, kdy si povíme jakou roli hraje uvolnění v sexuálním živote žen a při orgasmu, i příčiny toho, proč se žena uvolnit nedokáže.

Zatím se mějte hezky, s láskou Silvia

S tématem sexualita a orgasmus pracuji desátým rokem. Skrze tělo, nebo jenom skrze povídání( terapie). Pracuji s muži i ženami, kteří mají v oblasti sexualita, také orgazmus nějaké potíže, nebo chtějí něco změnit. Těším se, že můžu lidem pomáhat hledat cesty k většímu otevření této důležité oblasti v životě člověka a potkávat se na ní s větší radostí, hravostí a potěšením
Studium sexological bodywork mi k tomu dává další silné nástroje.

Těším se na vás

statistická čísla ohledně ženského orgasmu jsem našla na netu, rozdíly mezi jednotlivými zdroji byli minimálne 

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..