DŘIV NEŽ SI ZAJDETE NA TANTRA MASÁŽ

woman-3416250_640
Tantra masáž je opravdu skvostná, jedinečná a výjimečná masáž.
Častokrát spojená s neobvyklým tělesným prožitkem, spirituálním zážitkem, i propojením s jinými rovinami bytí.
Když jsem v roce 2005 procházela výcvikem tantra masáže, byla tato masáž v Čechách něco úplně nové, neprozkoumané.

Tehdy ještě nebyli žádné tantrické, ani „pseudotantrické studia“.
Bylo nás pár nadšenců, kteří skončili první školu tantra masáže v Čechách a pomalu započali tantra masáž šířit mezi své klienty, předávat její bezesporu úžasné poselství mezi lidi.

Tehdy někde na počátku byla ještě tantra masáž tantra masáží.
Zahrnovala „přesah“ v rovinách tělo-duše-energie-emoce.
Byla vstupní bránou do rovin energeticky – spirituálního prožitku člověka.
I proto se jí možná říkalo Posvátní Spirituální Tantra masáž.
Propojovala v člověku jeho tělesnou i spirituální stránku.

Také přítomný, vědomý a laskavý dotek, znalost lidského těla, znalost práce s energií, která otevírá v člověku brány do jiného světa a prožitků, byli v tom čase součástí tantra masáže.
Tantra masáž nebyla pouze technickou záležitostí. Měla prostě ten „přesah“, který u jiné masáže těžko najdete.

I tím byla jedinečná, krásná a výjimečná mezi ostatními masážemi.

Také se (bezpodmínečně a všude) vůči klientům  ctili a dodržovali pravidla, které nám byli v škole v tom čase (r.2005) předávané.
Klient, jeho hranice, intimita a integrita byli tehdy posvátné.

A když jste si zvolili k tantra masáži i intimní masáž, odlišovala se tím vším (popsáno výše) od erotické masáže, kterou nabízeli erotické salony.
Tantra masáž se odlišovala od praktik a masáží poskytovaných v erotických salonech i tím, že nebyla spojována s dalšími sexuálními službami
(sex, oral a podobné sexuální praktiky).
I to nás učili ve škole.

Čas plynul.
Tantra masáž se začala pomalu šířit mezi lidi a ubírat různými směry.
Získávala si postupně své jméno, příznivce i oblibu. Technika masáže se ale postupně začala předávat masově a častokrát i lidem,  kteří nebyli připravený  kromě techniky masáže pojmout a předávat klientům také její poselství a výše uvedený „přesah“.

A tak se pomalu a postupně víc a víc začala vytrácet  z tantra masáže její posvátnost i její spiritualita a pravda je taková, že když se v dnešní době rozhodnete na tantra masáž jít, bohužel ne vždy tantra masáž také dostanete.
(Samozřejmě čest výjimkám, kde jí pořád ještě dělat umí a těší mě, že pořád jsou)

Jak to myslím ?

Kvantita (a byznys) v oblasti tantra masáží nahradila kvalitu a pohřbívá pomalu vše, co kdy bylo v tantra masáži někdy na jejím počátku tak vzácné, výjimečné, posvátné. Vše co dávalo naději posunout tantra masáž někde do roviny nevšedního nadsmyslového, spirituálního prožitku v rovinách tělo-duše-emoce-energie. Pouze skrze „naladění na člověka“, dotek a znalostmi práce s energií.

Bohužel.

Pomalu jak se vytrácela z tantra masáže její posvátnost i spiritualita, to vše, co dělalo z tantra masáže tantra masáž, měnil se i její název.
Tantra masáži (i v spojení s intimní masáží) se začalo říkat také celostní smyslná masáž.  Techniky obou masáží byli ( a jsou) si hodně podobné, ale…

V dnešní době když se vyberete na tantra masáž může dostat 3 (nejznámější) různé typy masáží.
Posvátnou Spirituální Tantra masáž, která ctí tradice a můžete jí prožít i s tím přesahem a ve vícero rovinách (tělo- duše- energie- emoce)

(Pseudo) tantra masáž, která je technicky podobná tantra masáží, ale nemá ten „přesah“.
(…a pořád budete mít po ní ten pocit, že za tím předci musí být něco víc. Setkávám se s  tím u lidí, kteří pak přijdou z takové (pseudo) tantra masáže na tantra masáž ke mně a hledají „to něco“ )

Celostní smyslnou masáž – jak již z názvu této masáže vyplývá, tohle není tantra masáž (i když se občas tak prezentuje).

U té první výše uvedené masáže můžete prožít něco výjimečné. Něco co u jiné masáži těžko prožijete.
U těch dalších to může být něco moc příjemné, relaxační i hezké. Ale to je často asi tak vše.
A tak záleží jenom na vás, co vlastně chcete v masáži za kterou zaplatíte kupu peněz dostat a co v ní chcete prožít.
Když máte (obrazně řečeno) za něco zaplatit jak za “ mercedes „, tak ať se v tom „mercedesu“ taky odvezete. Nebo ?

A dál…

S tím, jak se tantra masáž začala šířit mezi lidi a rozvíjet různými směry, začali se kolem ní i celkově kolem práci s tělem a sexualitou, dít další prapodivné věci.
Jak jsem již řekla, tantra masáž přestává být pomalu tantra masáží (i když se jí tak ještě pořád někde říká ) a dál…

Někteří muži z oblastí masáží i práce s tělem (z řad maséři, lektoři i učitelé) se rozhodli, že „posunou“ práci s tělem skrze masáže,  ještě o level výše a začnou léčit zraněnou ženskou sexualitu.
A jako nástroj pro léčení použijí svůj penis.

Pamatuji si, je tomu tak 3-4 roky, když jsem od jedné klientky, která ke mně chodí na sezení i tantra masáž první krát slyšela, že zkusila tantra masáž u muže a…
Tantra masér jí v průběhu masáže zasunul do jóni svůj penis a po masáži jí řekl, že cítil, že to potřebovala a že ji léčil.
Přiznám se, že jsem v té chvíli zůstala v šoku a řekla klientce, že to určitě nebyl tantra masér, protože tohle tantra maséři nedělají.

Pak ale přišla s tím samým další žena. A další přišla s tím, že jí tantra masér strčil dovnitř pochvy prsty a “ udělal jí to“ prsty bez toho, aby s tím souhlasila.

Nebudu věci rozebírat dál.
Ale ano, i tohle se děje v prostředí (pseudo) tantra masáží, celostních smyslných masáží i práci s tělem (tak jako i poskytování sexuálních služeb).
Ale ti „opravdoví“ tantra maséři, sexological bodyworkeři ( či jiný pracovníci práce s tělem)  to opravdu nedělají.
Jsou to ti, kteří ctí a respektují klienta, jeho integritu, sexualitu i intimní prostor.

Výše popsaný přístup k ženě, ke klientce nemá s tantra masáží co dělat,
i když se někdy za její jméno maskuje. Tohle tantra masáž opravdu není.
(A popravdě mi to něčím připomíná staré praktiky patriarchálního systém, kdy muži rozhodovali svévolně a silou, co je pro ženy dobré a bez jejich souhlasu ).

Když se tedy rozhodnete pro tantra masáž  a vejdete už do nějakého toho studia s očekáváním něčeho výjimečného, k čemu jste si šetřili peníze a konečně jste nabrali i odvahu na tantra masáž zajít, dopřejte si nejdřív čas.

Udělejte si jasno, jestli chcete opravdovou tantra masáž, u které můžete skutečně zažít něco výjimečné, nebo se uspokojíte s nějakou hezkou relaxační masáží, (možná i  celistvou smyslnou tj včetně intimní masáží), kde ale těžko zažijete ten „přesah“.

Zjistěte si o tom kterém studiu, nebo masérovi, které hodláte navštívit víc.
Sledujte, jak se prezentují, jak na vás působí, co vyzařují. Jestli jste na stránce erotického studia,( jméno tantry používají hojně) které se prezentuje především erotickým vyzařováním, nebo svojí seriozností a znalostmi.

A pokud se vyberete na masáž ( hlavně ženy), nebo chcete léčit svoji sexualitu, dohodněte se předem s tím, komu odevzdáte svoje tělo i důvěru, co v průběhu masáže (práce s tělem) chcete, co rozhodně nechcete a kde jsou vaše hranice.
(Pro ženy doporučuji pro začátek zkušeností v této oblasti masérku – ženu).

A pokud si zvolíte (ženy) maséra muže a „náhodou“ se stane ( nebo už v minulosti stalo), že se masér v průběhu masáže rozhodne, že potřebujete léčit penisem a také to udělá a jeho penis se octne ve vaší vagíně ( nebo vám „to“ bez vašeho souhlasu udělá prsty, či pusou), je to vždy zneužití.
A možná je těžké pak to někomu říct. Když si to ale necháte pro sebe, bude se to dít v tomto prostředí beztrestně pořád.

Přeji vám hodně štěstí při výběru svého tantra maséra/ky.
Ať je to skutečně tantra masér a nemaskuje za tento název věci, které s tantrou mají pramálo společné

Přeji vám, ať prožijete u tantra masáže něco úžasné a jedinečné, také to „wou, co to bylo, to jsem ještě neprožil/a“.

Pokud se budete chtít objednat na tantra masáž ke mně, ještě jí pořád dělám – Posvátní, spirituální tantra masáž :).
Bude mi potěšením vás s ní seznámit.

více info o tantra masáži najdete také na mých web stránkách www.cestyksobe.com
(věnované mé další práci  v oblasti osobní rozvoj, tanec a konstelace )

Silvia

 

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..