Jizvy jsou "pěkné mršky" a dokážou člověku způsobit nemalé potíže v těle.
Od bolestí a potíží v pohybovém aparátu, krční páteři, kyčlích, bedrech, ramenou, či v oblasti břicha, až po bolesti a potíže v oblasti pánve a s tím spojené prožívání intimního života.
kont:+420 773 655 872, silvia@cestyksobe.com, Praha 

         

MASÁŽ JIZEV

Jedním ze záměrů mé práce je pomáhat lidem prožívat větší uvolnění, radost a potěšení v jejích životech. Skrze práci s tělem, i v oblasti intimity, nebo i skrze práci s emocemi.
Masáž a léčení jizev mi do mé práce hezky zapadla a přináší skvělé výsledky.

Mátě někde na těle jizvu? Hm... A říkáte, že je v pohodě a nijak vás neomezuje. A nebolí vás někdy třeba záda, bedra, kyčle, nohy, břicho, ramena, hlava, nebo nějaká jiná část těla a nikdo neví zjistit proč ?
Nebo máte bolestivý styk, nebo u styku cítíte bolest v určitých polohách, popřípadě u styku nic necítíte ? Hm.
Věřte nebo ne, za tyto vaše potíže můžou častokrát právě jizvy.

Jizvy, které můžou dělat v těle potíže můžou vzniknout jako následek traumatického poranění způsobeno:

- pádem (např. na kostrč, kyčle, hlavu a pod )
- poraněními po kterých vznikají rány (řezné, bodné,sečné..)
- popáleninami
- poškozením svalu, šlachy ( např natržení )
- po infekcích, nebo chronických zánětech
- nešetrným stykem a vniknutím do vagíny ( taky do anální oblasti )
- různými operacemi v kterékoliv části těla, či už se jedná o operace vnější, vnitřní, nebo
   laparoskopické

Jizvy můžou být nejenom „skutečné“ (to co vidíme ), také emoční, které se ukládají v místě „skutečné“ jizvy, kdy zjizvené místo je taky centrem emocí , spojených s událostí ohledně vzniku jizvy.
Emoční jizva může vzniknout taky např. po přerušení těhotenství

Jizvy v těle častokrát vůbec nevnímáme a ani ve snu by nás nenapadlo, že právě oni můžou stát za řadou potíží v těle.

Za normálních okolností se měkké tkáně, které v těle máme pohybují vzájemně vůči sobě lehce, plynule, kloužou po sobě. V těle tak může vše plynule proudit a být vyživováno.

Vznikem jizvy dochází v místě jizvy až do hlubin těla k narušení všeho, co je v této části umístěno , také k narušení harmonie měkkých tkání.
V místě jizvy se v podobě srůstu vytvoří hrubá vrstva, která slepí spolu vše, co bylo předtím pohyblivé a zabezpečovalo vzájemný plynulý pohyb a proudění v těle. V tomto místě se pak toho moc nehýbe a neproudí a navíc místo se stává problémem pro celý organizmus.

Představte si to např jak vícevrstvou zateplenou košili, nebo bundu, která vám za normálních okolností sedí jak ulitá a cítíte se v ní dobře. Pak jí roztrhnete skrz na skrz a je v ní řez 10-15-20 cm dlouhý. A protože jí milujete, dáte si jí sešít. A paní krejčová sešije v místě řezu všechny vrstvy spolu.

A najednou to už není ono. Bunda tahá všemi směry, a to nejen v místě sešití, ale celá je nějak divně napnuta, zdeformována.
A tak nějak se to děje i v těle, pod kůži, kde nic nevidíte. Jenom občas cítíte, že vás něco táhne, bolí...

Vlivem jizvy totiž nedochází jenom k narušení harmonie měkkých tkání, struktur a vzájemné pohyblivosti v těle, dochází také k omezení pohyblivosti kloubního a svalového systému, co má za následek, že po čase může dojít na různých místech v těle, ke vzniku rozličných funkčních poruch a bolestivých stavů, a to nejen v místě, kde se jizva nachází, také v rámci celého pohybového systému.

A tak vás začne v těle někde něco bolet, nebo máte v těle nějaké divně pocity, jakoby vás něco někde tahalo, nebo bylo napnuté.
V odborných publikacích se píše, že jizva může způsobit také poruchy funkce vegetativního nervového systému. Síla viďte.

Protože krom emocí pracuji taky s tělem jako sexological bodyworker, zajímají mě hlavně spouštěče, které mají vliv na prožívání sexuálního života, čím dle mého názoru jizvy rozhodně můžou být.

Jsou to hlavně jizvy v oblasti:

- břicha, které je vidět zvenčí (po operacích slepé střevo, žlučník, kýla a pod)
- podbřišku (např. císařský řez)
- hráze ( nástřihy, natržení po porodu)
- v děloze ( operace gynekologické )
- v oblasti beder a kříži
- emoční jizvy

Vždy, když přijde klientka, nebo klient s potížemi v oblasti sexuality (hlavně bolest, snížená citlivost, necitlivost) ptám se taky na jizvy a v první řadě na ty popsané výše.

Masáž jizvy po císařském řezu

Aktivní jizvy po břišních a gynekologických operacích (uvedeny výše) mohou způsobit bolestivý styk, styk s omezenou nebo žádnou citlivostí.

A můžou způsobit také bolest a napětí i na vzdálenějších místech v těle, např. v břichu, křížích, bolesti hlavy, krční páteře, ramenních kloubech apod.

Pokud tedy máte potíže při styku a jizvu někde ve výše popsané oblasti, doporučuji pracovat v rámci problému v oblasti intimity taky s jizvami skrze masáž jizev a vrátit tak do těla zase víc potěšení, ale i vitální energie, které úbytek často  nějak souvisí s jizvou a potížemi kolem

O tom, jak vám může masáž jizvy skutečně pomoct, se dozvíte v příběhu jedné mé klientky zde.

CENA práce s jizvou : 1 500 ,- Kč / hod

KONTAKT: 00420 773 655 872,  mail: silviazavcestyksobe.com

Autor textu: Ing. Silvia Henniger

A na konec ještě pár informací odjinud 
...Aby  byli informace ohledně jizev ještě trochu kompletnější z pohledu celo tělového, nejenom z pohledu intimního, dovolím si citovat z materiálu od p. Mudr. Sojková a její atestační práce "Pokus o komplexní pohled na problematiku jizvy", který jsem našla o jizvách na internetu :

cituji:
Po operacích hrudníku aktivní jizva může být příčinou poruchy stereotypu dýchání, blokád žeber, ale i bolestí v oblasti hrudní a krční páteře .

Aktivní jizvy po ablaci mamy působí především lokálně.

Vzniká často otok v okolí jizvy, blokády horních žeber na straně postižení ale i bolestivá forma cervikobrachiálního syndromu nebo syndrom ztuhlého ramene. Bývají zde i rozsáhlé změny na fasciích hrudníku.

Aktivní jizvy v oblasti velkých kloubů dolních končetin mohou omezovat pohyb, mohou být příčinou poruchy stereotypu chůze .

Velký zdravotnický i společenský problém představují popáleninová traumata. Aktivní jizevnaté plochy nejsou jen kosmetickým problémem, ale často vedou k těžkým kloubním a svalovým kontrakturám.
Po popáleninách aktivní jizvy v oblasti drobných kloubů horních končetin bývají příčinou těžkých deformací a ztráty funkčnosti ruky.

V oblasti dutiny ústní vznikají tzv. mikrostomata s omezenými pohyby horní a dolní čelisti . Aktivní jizva v oblasti očního víčka a vnitřního koutku může způsobit závažné postižení funkce oka.

Zdroje :
materiály ze studia sexological bodywork, praxe a výše spomínaný materiál Mudr. Sojkové