CESTA K ŽENSKÉMU ORGASMU – 2.část/ UVOLNĚNÍ

DSC_1460V mém posledním článku na téma orgasmus s názvem CESTA K ORGASMU ŽENY- 1.ČÁST jsem psala o VZRUŠENÍ.
Dozvěděli jste se v něm, že k tomu, aby žena dosáhla orgasmu musí být dostatečně vzrušena a potřebuje k tomu delší čas jak muž.
V spomínaném článku jsem psala hlavně tom, že jednou z příčin nedostatečného vzrušení ženy může být nedostatečná stimulaci ze strany partnera, popsala jsem vzorce vzrušení u muže i u ženy

Dnes si povíme víc o příčinách neschopnosti dosáhnout vysoké úrovně vzrušení na straně ženy.

Z povídání žen, které přicházejí do mé poradny s potížemi v prožívání intimního života, nebo v prožívání orgasmu se setkávám často s těmito případy:
– vzrušení je tak nízké, že k orgasmu nestačí
– vzrušení se stupňuje po určitý bod a pak se najednou ztratí
– žena necítí žádné vzrušení ani příjemné pocity při stimulaci pohlaví, nebo při styku, nebo dokonce cítí bolest.

Když není žena schopna dosáhnout vzrušení, nebo jej následně stupňovat do vyšších úrovní, nebo cítí bolest, příčina je často ta, že žena není schopna se uvolnit.
Neschopnost uvolnit se, znemožňuje ženě odevzdat se postupně slasti a vzrušení, které se může v jejím těle stupňovat až po dosažení orgasmu.

Příčiny proč se žena není schopna uvolnit jsou různé.
Pojďme se spolu podívat na některé z nich.

Jednou z hlavních příčin, které zabraňuje ženě uvolnit se, jsou vědomé nebo nevědomé kontrolně mechanizmy, které pracují v hlavě ( naše mysl) a projevují se následně kontrolou a znemožněním prožívání všeho, co se děje v těle.

Orgasmus je stav, v kterém zažíváme absolutní uvolnění těla i mysle, oddáváme se rozkoši, svým emocím a pocitům v těle.
Při orgasmu vypínáme mysl, zapomínáme na vše co se děje kolem.
Je to moment, kdy vypínají také všechny obranné mechanizmy, moment, kdy ztrácíme kontrolu nad sebou, nad vším. Jsme maximálně otevřeni a zranitelní.
Myšlenkové pochody ustupují emocím a prožívání toho, co se děje v těle

A to někdy není ani žádoucí, ani bezpečné.

A tak nastupuje kontrolor, který v intimních chvílích zaměstná vaši hlavu a zaplaví ji myšlenkami a důvody, proč do toho nejít naplno.
To způsobí, že žena není schopna se uvolnit a soustředit na prožívání všeho, co se děje v její těle, co jí následně znemožňuje budovat v těle vzrušení.

Dnes se zaměříme na případy, v kterých se to, co jsem popsala v předcházející větě děje nejčastěji:
– žena si není jista sama sebou
– žena se snaží být dokonalá
– má negativní postoje, vzorce a přesvědčení ohledně sexu
– žije v ní přesvědčení, že užívat si sex a potěšení z něho je něco špatné
– potlačuje svoje emoce a pocity emočně se málokdy projevuje,
– prožívání radosti a potěšení je u ní spojeno s pocity viny
– zranění v oblasti intimity a integrity ženy,
přičemž všechny tyto výše uvedené případy, se můžou odehrávat ve vědomé, nebo i v nevědomé rovině

Ale hezky po pořádku.

Jak již bylo řečeno jedna z příčin proč se žena nemůže uvolnit a následně prožívat a budovat svoje vzrušení je ta, že žena si není jista sama sebou.
Nevěří si jako bytost, nevěří si jako žena.
A tak místo toho, aby se žena odevzdala pocitům v těle, zapíná její hlava, která právě v moment otevírající se blízkosti, odevzdání a otevření se vůči partnerovi, přichází s myšlenkami typu:

„Nejsi pro něj dost dobrá, nejsi dost krásna, podívej se na sebe jak vypadáš, máš malé prsa, si tlustá, si fakt trapná, koukej jak u toho vypadáš, nejsi dost sexi, nikdy nebudeš dobrá milenka, co když ho zklameš, myslíš že to děláš dobře ?
A co ta celulitida, co ty pupínky na obličeji ? Neoholila jsi si pořádně nohy, a ty vlasy…

Pokud jste se našla v předcházejícím odseku a v čase blízkosti s partnerem, nebo pohlavního spojení s nim se ve vaši hlavě automaticky spínají věty podobného typu, určitě si za konec poslední věty v odseku výše doplníte spoustu dalších pochybností, které o sobě máte a které „řeší“ vaše hlava právě v tuto intimní chvíli.
Zkuste se někdy zamyslet a zapište si, jaké negativní přesvědčení, o sobě, které ve vás pracují v čase největší blízkosti, v sobě objevíte.

Jak se uvolnit při sexu:

Je načase, aby jste pochopila, že pokud je vaše hlava v čase určeném pro váš intimní život plna všeho možného o vás, o vašich nedostatcích a pochybnostech o sobě, nemůžete se uvolnit a naplno se odevzdat a otevřít tomu, co se děje ve vašem těle.
A tak můžete na vzrušení a jeho stoupající křivku, která by vás mohla dovést až k orgasmu zapomenout.

Podobně jsou na tom ženy, které často na sobě něco kritizují, neumí se ocenit, pochválit, stále se ženou za vidinou vlastní dokonalosti a perfektnosti ve všem co dělají, nevyjímajíc posedlost ohledně dokonalostí svého těla.

Tyto ženy nejen že nejsou schopné vypnout hlavu, uvolnit se a vyměnit pochody v hlavě za prožívání pocitů v těle. Sex často berou jako další úkol, který je třeba zvládnout perfektně a dokonale, včetně perfektního orgasmu.
A to je samozřejmě nutné mít pod kontrolou.

Někdy mám pocit jako kdybychom zapomněli na to, že sex je hra. Hra pro dospělé. Není to žádný úkol, ani povinnost, které musíme nějak zvládnout.
Sex nás zve k blízkosti a propojení s partnerem.
Impulsem je obyčejně touha po blízkosti, nebo uvolnění energie v těle, které za normálních okolností přináší příjemné pocity.
Tak proč si tuto hru neužíváte a nehrajete si taky ?

Zkuste se někdy zastavit a sledovat při hře malé děti. Jsou radostné, uvolněné, spontánní, zvědavé a otevřené všemu co hra přináší.
Hrají si. Hru si užívají a obyčejně z ní mají radost.
Myslím, že se máme se od dětí vskutku co učit.

Další příčinou proč se žena nedokáže uvolnit a ponořit se do prožívání vzrušení a potěšení v těle, jsou vědomé, nebo nevědomé postoje, vzorce a přesvědčení ohledně sexu, které v ženě zůstali a stále v ní někde uvnitř pracují.
Jsou získané výchovou v rodině, škole, společnosti, v které žena vyrůstala.

Tyto vzorce ukryté často hezky hluboce v psychice ženy, kontrolují prožívání jejího intimního života

Jsou to přesvědčení typu :
– sex slouží na uspokojení mužských potřeb.
– žena se musí podrobit muži, sex vydržet a strpět
– nepatří se aby se žena v sexu projevovala
– nepatří se, aby si žena sex užívala a dávala najevo svoje pocity, potěšení, nebo dokonce to, že se jí sex líbí, že si jej užívá,
– sex si užívají jenom k…y
– sex je pro ženu pouze jednou z povinností v manželství
– sex je necudný, nechutný a třeba se za něj stydět
– o sexu se nemluví, sex je tabu

Je jich dost, že ? A to jsem ani nevyjmenovala všechny Každá máme ty svoje.
Jak by jste si mohla užívat sex a otevřít se potěšení, když ve vás pracují přesvědčení uvedené výše, nebo přesvědčení podobného typu.
Asi vám nemusím říkat, že se aktivují a přebírají kontrolu nad vaším životem právě ve vašich intimních chvílích, ve chvílích. kdyby se mohlo stát, že by jste mohli ve víru vášně na ně zapomenout.

A tak hlava zase přebírá kontrolu a potlačuje, resp. úplně vypíná uvolnění a s tím i případné prožívání vzrušení a příjemných pocitů v těle.

Zkuste se na chvíli zastavit a odpovězte si na tyto otázky:
Slyšeli jste někdy nějaké podobné přesvědčení týkajících se sexuality, nebo přesvědčení uvedené výš ve svém dětství, nebo dospívání ?
A co jste slyšeli o tom, jak se má slušná žena chovat v sexu ?
A jaké byli postoje a přesvědčení ohledně sexu ve vaši rodině ?
Mluvil s vámi někdo ve vašem dětství o sexu pozitivně ? Mluvil s vámi vůbec někdo v dětství o sexu ?
A jak se stavěli k sexu, blízkosti a sexuálnímu životu ženy ve vašem rodě ? Jak se stavěli ženy ve vašem rodě k projevům v prožívání intimního života ženy
Vše na co si vzpomenete, si můžete taky psát.
Čím víc věcí si zvědomíte, tím dřív můžete začít pracovat na změnách

Další skupinou žen, které mají potíže se při sexu uvolnit a ponořit se následně do svého vzrušení, které by je mohlo k orgasmu přivést, jsou ženy, které potlačují v sobě
svoje emoce
a jen těžko jsou schopné je někdy před někým prožívat, nebo vyjádřit.

Sexuální akt je proces, který když je prožíván v uvolnění a v radosti, je plný prožívání emocí a pocitů.
Postupující potěšení a rozkoš v těle nás častokrát rozvášní natolik, že svoje emoce a pocity vyjadřujeme jazykem vášně, která v nás žije.
Vzdycháme slastí, rozkoší, chrochtáme nebo vrníme blahem, metáme sebou ze strany na stranu, třeseme se, vibrujeme, v uvolnění křičíme a křikem vyjadřujeme svojí rozkoší, nebo radostí, nebo se při uvolnění ponoříme do očistného pláče.
Prostě otevřeně vyjadřujeme vše, co je emočně, nebo pocitově přítomno. Hlavně v těle.

Ženy, které drží své emoce pod kontrolou a nejsou schopné je vyjádřit v běžném životě, jsou těžko schopné vyjádřit je při prožívání intimního života a otevřít se vášni, která je do těchto pocitů zve .

Vášeň je jak oheň, oheň, který rozdmýchává oheň, tj vzrušení v našem těle.
Je to emoce jako každá jiná ( i když v intenzivnější formě ) a pokud nejsme schopní žít svoje emoce naplno, nebo je potlačujeme, naše vášeň se nemůže projevit.

Naše hlava a „přítel kontrolor v ní, udělají vše proto, aby s naší vášni udělali to, co s ostatními pocity a emocemi.
Hezky ji okřešou, utlumí a potlačí.

Milé ženy! Vy, které jste se našli v tomto článku. Zkuste se někdy zamyslet i nad tím, jak žijete a prožíváte ve svém životě své pocity a emoce ?
Dovolíte si je někdy žít a vyjádřit ?

Zkuste přijmout myšlenku, že bez emocí a vášně to zřejmě nepůjde.
Že vaše vzrušení bude moc malé, nebo žádné, pokud nevystoupíte z myšlení, které vám brání uvolnit se do cítění a prožívání pocitú v těle, co vás následně zavede na cestu prožívání vzrušení v těle.
A časem možná i k vytouženému orgasmu.

Další příčinou proč se spínají kontrolní mechanizmy a žena se nemůže uvolnit do prožívání vzrušení a potěšení v těle jsou emoční, nebo tělesné zranění a špatné zkušenosti v oblasti sexuality, intimity a integrity ženy.

To v ženě zanechává někde uvnitř hluboká zranění, i negativní emoce jako je smutek, bolest, vztek, bezmoc, strach, stud, nebo úzkost.
Špatná zkušenost se ukládá také v paměti těla.
Tělo následně vypíná cítění, prožívání i emoce.
No a hlava to drží v intimních chvílích všechno zase hezky pod kontrolou, aby zabránilo případnému dalšímu možnému zranění
Všechno se ještě víc zesiluje a projevuje, pokud byla žena obětí sexuálního zneužívání, nebo fyzického trestání.

No a protože je toho dnes hodně, uvedu na závěr ještě jednu skupinu žen, která má potíže s uvolněním a její intimní život probíhá skrze kontrolora v hlavě

Jsou to ženy, které nosí v sobě přesvědčení o tom, že :

prožívání potěšení a radost v životě obecně je něco špatné a je potřeba věnovat se v životě „důležitějším věcem
Tyto ženy si v dětství asi moc radosti neužili.
Zřejmě z důvodu, že když byli děti, měli pro ně dospělí stále něco důležitého na práci a pro povinnosti, které muselo dítě doma plnit nebyl čas, aby si dítě hrálo a prožívalo radost.
A tak se vzorec se opakuje dodnes.
Žena se neumí zastavit a stále má pocit, že musí něco dělat. Vypnout z tohoto kolotoče a užívat si cokoliv, také sex a potěšení z něho je nepatřičné a je to také ztráta času, v kterém žena může předci udělat něco užitečné.

prožívání slasti a potěšení se může stát předmětem kritiky, posuzování, odsuzování a proto jej nesmíme dát najevo.
Tento případ se týká se hlavně žen, které byli v dětství přistižené při sebepotěšení (masturbace)i a následně vystaveny pocitům studu vystaveny studu z prožívání potěšení v těle Nejčastěji nevhodným přístupem dospělého, který se stal svědkem této události.

A bonus nakonec.
Další početnou skupinou žen, které mají potíže s uvolněním, prožíváním vzrušení a orgasmu jsou ženy,  které nemají momentálně na sex chuť, ale nějak ho strpí, aby byl doma klid.
A tak si u sexu „odbíhají“ v mysli všude možně a řeší u „toho“ práci, rodinu, děti, nehty, vlasy, kamarádky, zítřejší oběd, dnešní pracovní schůzky.
Co ještě ? Napadlo vás něco ?

Ale tyto ženy vlastně celkem do dnešního článku nepatří, protože když mají na sex chuť jde to. Uvolnění, vzrušení i orgasmus.
Proto jsem je sem dnes dala jako bonus.

Tak myslím, že pro dnešek fakt stačí. Co myslíte?

Informací o příčinách, proč se žena nemůže uvolnit tak, aby prožívala intenzivní vzrušení a potěšení v těle je dnes hodně.

Něco si necháme zas na příště, kdy si povíme taky něco o tom, jak nastartovat změny a jaké nástroje použít, k tomu, aby se žena dokázala postupně uvolnit a prožívat víc potěšení v životě, i ve svém intimním životě .

A propo !
Všimli jste si, že vše, o čem jsem doteď psala v dnešním článku má krom kontroly jeden společný prvek .
Je to negativní myšlení !
O sobě, o svém tele, o své dokonalosti, o sexu a jeho prožívání, o prožívání radosti, o prožívání potěšení, o prožívání emocí, pocitů i pocitů ohledně bezpečí

Negativní emoce jako strach, smutek, bolest, vztek, bezmoc, strach, úzkost, negativní myšlení ještě podporují a troufám si říct, že negativní myšlení má někde v těchto emocích svoje základy.

A úplně na závěr jeden typ do příštího článku na naše téma.
Zkuste
se zamyslet a prozkoumat, který bod z dnešního článku se vás dotýká, jak a proč a co by jste mohla ve svém myslení ( a jestli je to zatím vůbec možné ) v souvislosti s ním změnit.
Mějte hezké dni a zase někdy na shledanou na mých stránkách, nebo u mně v poradně.

Pokud máte pocit, že bych Vám mohla nějak pomoct s vaším problémem, napište mi.
Můžeme se spolu podívat na jeho příčiny a spolu začít s nimi něco dělat. Co myslíte ?

S láskou Silvia

zdroj: příběhy a zkušenosti z mé poradny a také kniha Opojný orgasmus, příručka pro ženy od Vivienne Cass

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..