Předčasná ejakulace je problém, který má východisko a tento stav lze změnit. Jako trénovaný a certifikovaný terapeut sexuologické práces tělem, vám ráda vysvětlím,  jak s problémem pracovat.

 kont: +420 773 655 872, silvia@cestyksobe.com, Praha

 

PŘEDČASNÁ EJAKULACE

Předčasná ejakulace, neboli brzká ejakulace je poměrně častý problém, který trápí muže a působí negativně i na partnerský vztah. Partnerka zůstává z důvodu předčasné ejakulace neuspokojena, co samozřejmě působí zpětně i na psychiku muže.
Dobrá zpráva je, že u mužů, kteří trpí předčasnou ejakulací, je možné tento stav změnit.

Příčiny předčasné ejakulace (s kterými pracuji):

1. Muž se cítí zodpovědný za uspokojení svojí partnerky, někdy doslova za to, že udělá ženě orgasmus, co v něm vyvolává tlak, strach a sevření, v kterém nakupená sexuální energie vyvolaná gradujícím vzrušením nekontrolovatelně a rychle vybuchuje a odchází z těla- muž ejakuluje. Žena samozřejmě uspokojena není a muž se dostává při dalším a dalším styku znovu a znovu do uzavřené smyčky, kdy se situace opakuje pořád dokola

2. Tělo muže pracuje na základě vzorce, který ho nutí k rychlé ejakulaci. Tyto situace vznikají v důsledku nějaké situace ze života muže, kdy bylo bezpečné rychle ejakulovat.
Může to být situace ještě z dětství, kdy měl strach, aby ho rodiče nebo někdo jiný nepřistihl při masturbaci ( stud), nebo chtěl rychle prožít slastný pocit uvolnění.
Dalším důvodem může být i skutečnost,
že jeho partnerku sex nebaví, nebo je sex zdrojem konfliktů a chce, aby „to“ už rychle skončilo.

Když jsem pátrala v literatuře i na internetu po tom, kdy vlastně mluvíme o předčasné ejakulaci, nenašla jsem nikde jednoznačnou definici. Je jich tam víc.
Z dostupných definicí mně oslovila ta, kde se říká, že předčasná ejakulace je neschopnost muže ovládat ejakulační reflex tak, aby oba dva partneři dosáhli při pohlavním styku uspokojení.

Tato definice mě zaujala i proto, že ve své praxi učím muže ovládat jejich ejakulační reflex tak, aby neovládal on je.
Tak jak jsem psala v článku o nedostatečné erekci, že erekce není možná, když se muž snaží ji silou a tlakem kontrolovat, ovládat a donutit tak penis, aby erektoval, tak v tomto případě je to naopak.
V průběhu sezení se muž učí se svojí sexuální energií pracovat vědomě.
Poznává procesy ve svém těle, včetně křivky vzrušení a stavu těsně před ejakulací a učí se vědomě s nimi pracovat tak, aby k předčasné ejakulaci nedocházelo.
Za pomocí intimního doteku, dechu, pohybu a hlasu postupně mění svoje návykové vzorce týkající se předčasné ejakulace.

I tady to chce trpělivost a čas, ale jde to.
Někdy to chce jenom rozhodnout se. Pak si můžeme domluvit termín sezení .

Těším se na setkání Silvia   

CENA SEZENÍ :
                            pouze poradna:                  2 500 Kč/sezení ( cca 2 hod )
                            poradna + práce s tělem:  2 500 Kč/ sezení (cca 2 hod)

O poruchách erekce se dočtete zde : poruchy-erekce

KONTAKT: 00420 773 655 872,  mail: silviazavcestyksobe.com

Autor textu: Ing. Silvia Henniger