PROČ LÉČIT JIZVY ?

castle-785272_1280 Mátě někde na těle jizvu ? Hm… A říkáte, že je v pohodě a nijak vás neomezuje.
A nebolí vás někdy třeba záda, bedra, kyčle, nohy, břicho, ramena, hlava,  nebo nějaká jiná část těla a nikdo neví zjistit proč?
Nebo máte bolestivý styk, nebo u styku cítíte bolest v určitých polohách, popřípadě u styku necítíte nic ? Hm.
Věřte nebo ne, za tyto vaše potíže můžou častokrát právě jizvy.

Jizvy dělají v těle častokrát pěknou neplechu, o které ani netušíme, že její zdrojem jsou právě oni. A protože ve své poradně se věnuji i terapiím v oblasti sexuality, mám dnes pro Vás zase jeden příběh.
Do mé poradny přišla nedávno klientka kvůli bolestivému styku. Dle jejích slov ji v určitých polohách styk prostě bolí a pak nemůže mít z něho radost a užívat si naplno sex a potěšení z něho.

V rozhovoru, který mi obyčejně odhalí možné příčiny potíží jsem se zeptala také na jizvy.
Klientka má jizvy po operaci slepého střeva hooodně let dozadu, v oblasti vagíny po odstranění malého ložiska lokálního hnisavého zánětu a srůsty po porodu, kde sice nebyla nastřižena ale došlo k natržení hráze.

Při našem sezení jsme se zaměřili na jizvu po „slepáku“ břiše a po zánětu na vagině. U masáže jedné i druhé jizvy, kterou jsme udělali, klientka procházela poměrně silným emočním procesem i procesem skrze tělo. Občas bylo třeba něco vytřást z nohou, z rukou, z těla, hýbat se, jít proti bolesti a uvolňovat jí z těla.

Sama mám na svém těle pár jizev, i jizvy po nástřihu u porodů a prošla jsem si jejich léčením a tak vím, že v procesu masáže jizvy se někdy skutečně otevírají emoční procesy, které jsou spojeny bud přímo s jizvou, nebo z nějakou bolestnou situaci v životě a stane se, že celý proces spojený s masáží jizvy může dojíždět ještě pár dní po.
Je to způsobeno uvolňováním emoci také z buněčné paměti těla.
U každého je to individuální, někdo procesem prochází pár dní, někdo vůbec ( Podobně procesy se můžou dít i při vaginálním mapování )

Výsledek ale stojí za to.

Po našem sezení mi po pár dnech klientka napsala mail, z kterého část, s jejím dovolením sdílím…

„Už když jsem od Tebe odcházela, věděla jsem, že se roztočilo něco velkého, něco co mi navždycky změní život. Ještě nikdy jsem žádnou terapii neprožila tak naplno a nedokázala úplně vypnout hlavu, tak jako v pátek.
Cítila jsem se uvolněně, lehce a celkově mi bylo moc fajn, po těle i na duchu.
Byla jsem z toho docela nervózní, přeci jenom jsem docela stydlivá a představa, že mi budeš masírovat nebo sahat na tak intimní místa byla dost zvláštní.
Nakonec to ale bylo úplně přirozené a já byla ráda, že jsi to zrovna Ty a ne někdo neznámý…

…A pak přišel den, kdy jsem se cítila úžasně a večer jsem měla chuť se milovat. Bylo to fajn a nějaké jiné. Druhý den jsme se zase milovali a tam se to stalo! Milovali jsme se zezadu, mám tuhle pozici ráda, ale vždycky mě v určitých fázích a v určitých úhlech bolelo břicho.

Měla jsem to tak naučené, že pokud ta bolest přišla, mačkala jsem si určitá místa na břiše a natáčela se do takových poloh, aby mě to moc nerušilo a mohla jsem si milování užívat. Za ta léta jsem si na to tak zvykla, že jsem to prostě neřešila, myslela jsem si, že s tím nic udělat nejde a že to tak prostě mám, stejně tak ještě při několika dalších polohách, z nichž některé jsme museli chtě nechtě oželet.

Po každém porodu mi to dělalo velké problémy, ale časem to vždy odeznělo a zbyla jen ta známá snesitelná bolest, s kterou jsem se naučila žít a pracovat. A najednou tady není! Prostě zmizela a já se můžu konečně oddat milování úplně a nečekat, kdy to zase začne bolet. Ten, kdo to nepoznal, těžko pochopí tu neskutečnou úlevu, tu radost, tu eufórii a pocit totálního úžasu, co je všechno možné s tělem udělat. Ale to není všechno.

Tohle se vztahuje k jizvě na břiše, ještě mě to na jizvě bolí a tak nějak tuším, že se na ní ještě bude muset pracovat..no uvidíš sama.

Pak tu byla ještě ta jizva na vagíně, bolela mě někdy při milování a skoro vždycky po. A teď mě nebolí vůbec! Je to vůbec možné? Nejdřív mě napadaly myšlenky tipu, proč jsem s tím neudělala už něco dřív, tak dlouho mě to omezovalo, kolik let bolesti jsem si mohla ušetřit a další a další… Pak jsem si ale uvědomila, že všechno se vždycky děje v ten správný čas a nic na světě není náhoda a tak už to neřeším.

Jsem vděčná, že jsme se do toho společně pustily, že jsem si to konečně po těch letech dovolila. Jsem vděčná, že mě na té cestě doprovázíš a budeš doprovázet zrovna Ty, protože cítím, že tohle je začátek něčeho hodně velikého a neumím si představit takovým procesem procházet s nikým jiným než s Tebou.

Píšu Ti a přitom pláču, úlevou a štěstím, vybavuje se mi jak jsme se poznaly, letos v listopadu to bude pět let. I když jsem měla velké pauzy, kvůli dětem, kdy jsem k Tobě nechodila, protože byly maličké a já je nechtěla opouštět.
Přesto když se podívám nazpátek, tak vidím obrovský kus práce na sobě a skoro hmatatelnou přeměnu dívky/ holky v ženu. V poměrně silnou, sebejistou a spokojenou ženu, která se má ráda a líbí se sama sobě. No, je ještě hodně na čem pracovat, ale to dáme, to jsem si jistá.

Silvi, moc Ti děkuju, vnímám to jako veliký zvrat v mém životě a těším se na další sezení a objevování nepoznaného…

Měla jsem obrovskou radost, jako koneckonců vždy, když se po sezení povede takováto důležitá změna….“

Jsem ráda, že můžu s vámi sdílet příběhy se své praxe.

Někdy stačí pár informací, které si člověk někde přečte a zjistí, že i s jeho problémem, s kterým si „klasickým způsobem“ neví nikdo rady, se dá něco udělat. Pak se věci můžou začít dít.

Jak jsem již psala, lidi mají často pocit, že jizvy jim nepůsobí žádné potíže.
Pokud se ale v těle objevuje bolest v různých jeho částech, nebo máte bolest u styku, sníženou citlivost u styku , nebo necitlivost, doporučuji se na jizvy podívat a pracovat s nimi .

O jizvách se můžete více dozvědět taky zde

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..