SEXOLOGICAL BODYWORK a JÁ

Od května „fičím“ ve výcviku sexological bodywork, tj sexologické práce s tělem. Studuji on line, dělám úkoly, byla jsem na 10 dni na intenzivu, dál dělám úkoly, sbírám kredity ….

Je to fakt mazec a někdy se cítím jak Alenka v říši divů, kolik dalších možností a nástrojů mi SBW zase v léčení sexuality a v otevírání potěšení v lidech přináší.

Raz darmo, vývoj jde dopředu a člověk se učí celý život. Já nejsem výnimka.

„Klasická“ Tantra masáž je moje láska, a nedám na ní dopustit, ale teď jí vnímám víc v relaxačních rovinách, když se klient jenom odevzdá mému doteku a všechno plyne samo a člověk se propadá někde hluboce do sebe, do neznáma a jenom si to užívá a relaxuje

Sexological bodywork (SBW) je vědomá práce s tělem a intimitou, při které klient vědomě pomáhá při sezení bodyworkerovi a často si proces i řídí.

Techniky SBW umožňují člověku otevřít se v procesu ( obyčejně masáž ) více potěšení a radosti z prožívání sebe, svého těla.

Prožitky jsou někdy mnohem intenzivnější jak u klasické tantra masáže, protože klient je spolutvůrcem celého procesu, vnímá stále svoje tělo i pocity v něm.

Vědomě a hluboce dýchá, používá hlas i pohyb k většímu rozproudění energie v těle, co vede samozřejmě k vyšším úrovním vzrušení a pak i k intenzivnějšímu prožívání vyvrcholení.
Tolik v skratce o SBW a potěšení.

Krom rozvíjení radosti a potěšení pomáhají techniky SBW harmonizovat a postupně léčit potíže hlavně v oblasti sexuality. Jsou to orgasmická meditace, orgasmická joga, sex koučing, vaginální mapování, léčení jizev, anální mapování, anální masáž.
Tyto techniky pomáhají člověku vrátit se do těla, znovu ho cítit, prožívat, být v něm přítomný se vším co se v něm děje v přítomném okamžiku,  tady a teď…

A techniky jsou často tak silné, že se při nich uvolňuje spoustu emočních bloků z těla, z jeho buněčné paměti.

Tělo se tím uvolňuje a léčí a spolu s ním i emoční pole..

A člověk nemusí vůbec tušit s čím z jeho minulosti to souvisí. Někdy přijde obraz, někdy jenom emoce. Vše proběhne i cez pohyby těla a vše se čistí a uvolňuje spolu. Tělo i emoce….

A pak se může uvolnit prostor v těle i v poli emočním pro něco nové. Pro nové vjemy, pocity, cítění, emoce, pro víc potěšení ze sebe, z těla i radosti v životě…

A co je úplně skvělé, mám pocit, že jdeme rychle k jádru. A to se mi líbí.

Samozřejmě stále dělám i terapie skrze povídání. Je to jeden z pilířů mé práce.  A když klient souhlasí  kombinuji emoční terapie s práci s tělem. Líbí se to i klientům, i když to občas někým v danou chvíli hodně zamává.
Zvláště když se uvolňují staré věci, vzorce i nastavení. A někdy to chvíli i trvá, dokud si“ to zas hezky sedne“

Ale jak již bylo řečeno vytváří se tady prostor pro něco nové. A když se rozhodnete naplnit tento prostor na začátek třeba radostí, že jste to zvládli a odhodláním, že chcete žít jinak a volíte místo bolesti a utrpení radost, cesta k spokojenějšímu životu je zas o kousek otevřenější. A to je super. I malé kroky na velké cestě jsou žádoucí

Celou mojí práci vnímám jako taký „nějaký usměrňovač“  k tomu, aby lidi mohli prožívali více spokojenosti a radosti v životě, i ve své sexualitě, aby se víc uvolnili a otevřeli se větší radosti a spokojenosti a nechali v minulosti všechny vzorce, omezení, přesvědčení a stud, které jim v tom brání.

A moc se mi líbí ,když vidím, že moji klienti k tomu směřují, když si to dovolí 🙂

A mám pocit, že v SBW mám zase dalšího mocného spojence pro svoji práci . Viva

o SBW se můžete dočíst více zde pro ženy zde, pro muže zde
Pokud se chcete víc dozvědět o mojí terapeutické práci skrze emoce zde   a taky na mých starších, ale stále aktuálních stránkách zde

Přeji Vám všem hezký a spokojený život  ve všech jeho rovinách 🙂

Těším se na setkání Silvia

 

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..