VAGINÁLNÍ MAPOVÁNÍ a SEXUALITA ŽENY

ruza,-latka-212852Slyšeli jste už někdy o metodě vaginální mapování, účinné alternativní metodě pro harmonizaci a léčení ženské sexuality ?
Dnes bych vás s ní chtěla seznámit i v trochu širších souvislostech .
Budu se těšit, když si v článku najděte něco nové a zajímavé pro sebe, a když již nad vaginálním mapováním přemýšlíte, že by jste jej ráda vyzkoušela, neváhejte.
Vaginální mapování může změnit celý Váš život. A nejenom život intimní.

Ale hezky popořádku

Možná jste někde četli, možná to již víte, nebo podvědomě cítíte, že my ženy jsme bytostně propojeny s dvěma nejdůležitějšími centry těla.
Je to naše srdce a naše děloha.

Když je naše ženské srdce otevřené a žena je s ním v kontaktu, je schopné vyzařovat lásku, kterou vyživuje a uzdravuje vše kolem.
Síla lásky ukryta v otevřeném ženském srdci je schopná změnit svět a vzkřísit na Zemi zapomenuté hodnoty.

Naše děloha je místo, kde se v bezpečí, ukryté před světem, odehrávají mystéria zrodu lidského života, který je děloha schopna trpělivě chránit a poskytnout mu vše potřebné pro dokončení vývoje.

Děloha je jako naše blízká, věrná sestra, propojena s námi, naším životem a našim vývojem ženy. Ví o nás vše. Jako prostorná houba nasává, ukládá a schraňuje do sebe vše, čím ve svém emočním životě procházíme.
Vše dobré, ale bohužel i to nehezké a zraňující.
V děloze jsou uložena všechna naše tajemství, všechna vzorce, přesvědčení o nás samých, o našem ženství, také všechna zranění, které nám brání prožívat své ženství a sexualitu naplno, být s nimi v kontaktu a mít z nich radost.

Může se jednat o zranění různého druhu.
Nevhodné poznámky na adresu ženy a jejího ženství, špatné zkušenosti v oblasti intimity a integrity, necitlivý přístup v oblasti intimity, (ale nejen v ní ), incest, znásilnění, sexuální obtěžování, traumata, porod, nástřih při porodu, nevěra partnera, také vliv náboženství a výchovy v oblasti intimity a sexuality..
A může jích být samozřejmě mnohem víc

Tato a podobná zranění se můžou životě ženy projevovat různě.

EMOČNÍ A PSYCHICKÁ ROVINA
V této rovině jsou to v důsledku zranění různého typu tyto následky: nedostatečný zájmem o pohlavní život, nedostatek libida, necitlivost, nebo jen malá citlivost v pohlaví, neschopnost dosáhnout vzrušení, neschopnost dosáhnout orgazmus, bolestivý styk, nedostatečný pocit vlastní hodnoty, nepřijetí sebe, vlastního těla, neschopnost postavit se za sebe a vytvořit si zdravé hranice…

Důsledek těchto v psychice vytvořených blokád je na život ženy častokrát obrovský. Ničí její vztahy, prohlubují v ženě nedůvěru v sebe jako v člověka, nedůvěru v sebe jako v ženu a ve své ženství, ztrácí se její živost, spontánnost, radost ze života.
Žena postupně ztrácí kontakt se svojí dělohou, co má zásadní vliv na prožívání jejího života i ženství.

Srdce ženy se pod vlivem zranění uzavírá, žena s ním ztrácí kontakt a dary ženského srdce se pak nemůžou naplno projevit.
Častokrát jsou tyto „bloky“ pro ženu v emoční a psychické rovině také příčinou zmatku, hlubokého vnitřního smutku, ztráty propojení se svým ženstvím, srdcem, jóni i dělohou,

ROVINA TĚLA
Ve fyzické rovině se výše uvedená zranění ukládají hlavně uvnitř jóni ( brána do dělohy ) v podobě napětí, nebo ztuhlých struktur, které jsou na dotek bolestivé, nebo naopak necitlivé, nebo citlivé málo.
Joni jakoby se i takto „hmatatelně“obrnila proti zraněním. To má samozřejmě následně vliv i na intimní život ženy, který pak mnohokrát postrádá radost, hravost, uvolnění, otevření se vztahu, otevření se intimitě.
Žena častokrát cítí při styku bolest, necítí nic, nebo cítí málo a tak se sexu raději vyhýbá. V partnerském vztahu je sex pro ní spíše nutností, či povinností.

ENERGETICKÁ ROVINA.
Napětí a ztuhnuté struktury uvnitř jóni způsobují, že energie v těchto místech je zablokovaná a neproudí, co způsobuje nedostatečné proudění energie nejen v celé oblasti dělohy a podbřišku, v konečném důsledku i v celém těle.

Blokovaná energie se stává zdrojem bolesti, snížené citlivosti, nebo úplného znecitlivění v jóni. V těle se blokovaná energie stává častokrát zdrojem napětí, podráždění, nebo únavy.

Vaginální mapování je technika sexuologické práce s tělem, která pomáhá ženám, které z různých důvodů ztratili kontakt se svým ženstvím, svojí vnitřní ženou, se svojí sexualitou, svojí joni/ dělohou, nebo se našli někde v předcházejícím textu ).

Vaginální mapování dělá vyškoleny a certifikovaný sexological bodyworker.
Citlivý přístup k žene, k jejímu problému, vytvoření bezpečného prostoru pro sdílení, profesionální zájem o klientku a její problém, vytvářejí hlavní rámec a podmínky, v kterých se pak může skrze vaginální mapování udát pro ženu vytoužena změna.

Cílem vaginálního mapování je pomoci ženě vrátit se k sobě, ke svému ženství, k tomu, aby mohla prožívat kvalitní intimní život, bez bolesti, nebo ve větší citlivosti, větší radosti a potěšení. Toho jde dosáhnout vhodnou terapií, také uvolňováním zablokovaných míst uvnitř jóni, právě skrze vaginální mapování 

Citlivým přístupem k žene, k její jóni, můžeme skrze vaginální mapování postupně docílit toho, že žena začne svoji jóni znovu vnímat a cítit.
Sevření a napětí uvnitř jóni, které způsobují bolest, necitlivost, nebo sníženou citlivost pomalu povoluje.

Blokovaná energie v těchto místech začíná znovu proudit. Do jóni se tak pomalu vrací citlivost. V děloze a podbřišku proudí víc energie.
Žena se začíná postupně propojovat sama se sebou, začíná cítit sebe, své tělo, vnímat svoji jóni, od kterých se více či méně v důsledku zranění, kterými si prošla odpojila.
To jí postupně přivádí také do kontaktu s dělohou, jako symbolem ženství, kreativity a ženské síly.

Toto opětovné propojení má pro ženu pozitivní a zásadní význam i v jiných oblastech jejího života.
Žena se cítí uvolněnější, postupně se osvobozuje, otevírá, začíná si víc věřit,.
Zbavuje se sevření v oblasti intimity, i sevření v životě, také svých negativních omezení a přesvědčení o sobě, co ji následně otevírá cestu k většímu sebepřijetí, sebedůvěře, sebelásce, ke svému ženství.

Žena začíná pociťovat postupně víc energie i radosti ve svém živote, víc a víc se otevírá její srdce a jeho dary.
Energie srdce a dělohy se propojuji, žena pomalu vstupuje do svojí síly

V průběhu vaginálního mapování se můžou v ženě otevřít a zvědomit dávno zapomenuté vzpomínky, nebo potlačené emoce. Někdy se objeví smutek, vztek, bezmoc, nebo jiná emoce a chtějí z těla ven. Je to často součást procesu.
Dech, pohyb a hlas pomáhají žene uvolnit je z paměti těla.

Proces je postupný a bezpečně Vás skrze něj provedu. Někdy proces probíhá bez zjevných emočních, nebo tělesných projevů a změny se dějí nenápadně uvnitř . Oba dva procesy jsou v pořádku.

Čas potřebný k vytoužené změně může být u každé ženy jiný. Někdy jsou změny patrné již po prvním sezení, někdy to chce hodně času a trpělivost. Minimální počet sezení je 3.

Zranění žen v oblasti sexuality jsou bohužel někdy tak hluboká, že nejdou uzdravit úplně.
Vaginální mapování může pomoct i těmto ženám udělat změny k snesitelnému stavu.

Je hodně cest, kterými se můžeme my ženy vydat k postupnému uzdravení našeho ženství
Technika vaginální mapování je jednou z nich a já jí důvěřuji, protože za ta léta práce se ženami vnímám její pozitivní účinky.

Pokud vás technika vaginální mapování zaujala a máte pocit, že by mohla být vhodná i pro vás, ráda vás ní provedu.
Pokud váháte, zavolejte mi, nebo napište, ráda vám zodpovím otázky, na které ještě potřebujete znát odpověď

O vaginálním mapování se dočtete také na jiných stránkách mého webu zde: vaginální mapování

mějte se moc hezky, přeji hodně radosti ze života, i toho intimního, v propojení se sebou, svým srdcem, dělohou, svým ženstvím)

s láskou Silvia

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..