ZTRACENÁ PÁNEV – Příběhy z praxe

žena 25 pexels-photo-227674Téměř každý den se setkávám se ženami, které mají potíže v oblasti intimního života. Některé se nemůžou u styku uvolnit, neumějí mít z něho potěšení, další mají potíže s přijetím svého těla, svého ženství, pro jiné je styk bolestivý, některé nemají na sex chuť vůbec.

Příčiny neuspokojivého prožívání intimního života můžou být různé.
V sezeních se snažíme spolu s klientkami tyto příčiny najít, „vytáhnout“ do vědomí a postupně transformovat.

Před pár dni mně navštívila mladá žena. Cíl návštěvy – bolesti uvnitř pochvy v určitých polohách u intimního styku.
Nejdřív se klientů vždy zeptám na zásadní věci,  které můžou mít s daným problémem nějakou souvislost.
Některé věci si klienti pamatují, jiné vědomě nikoliv.

Jak jsme si tak povídali a já se ptala, klientka řekla, že má pocit, jako kdyby její pánev nebyla v ní, ale někde vedle v prostore. Na mojí otázku jak to myslí řekla že neví, ale má pocit jako kdyby byli oddělené, jako by se někde její pánev ztratila.

V sezeních ráda používám imaginativní techniky, tak jsem klientce nejdřív nabídla, ať zkusí pánev oslovit a promluvit s ní. Pánev mluvit nechtěla.
Zjevila se celá černá a klientka měla přitom pocit, že ona samá má uvnitř těla místo pánve hlubokou černou díru.

Vedla jsem ji pomalu do času, kde se to stalo, kde se ona a její pánev oddělili.
Z hlubin jejího nitra se vynořil obraz holčičky ve věku 10 -11.
Holčička byla na vyšetření v gynekologické ambulanci. Musela tady z nějakého důvodu podstoupit gynekologické vyšetření.
A tady jsme našli její oddělenou a ztracenou pánev.

Zůstala uvězněna a sevřená v rukou gynekologa, který jí u vyšetření způsobil nějakým nástrojem takovou bolest, že se její pánev bolestí sevřela a následně se „oddelila od těla“ malé holčičky.

I tato událost přispěla následně u klientky také k nepřijetí svého ženství a k negativnímu postoji k mužům, kdy si vytvořila obraz, že muži ubližují ženám, co vede obvykle k potížím v partnerství.

Celý život má tato mladá žena částečně bolestivý intimní styk, v pánvi ( vaječníky) se jí vytvořili srůsty o kterých původě nikdo nic neví a před pár lety prodělala také gynekologickou operaci ( konizace čípku).
Klientka trpí také celý život neutichajícím bolestmi v bederní páteři, zřejmě z důvodu nadměrného sevření v celé této oblasti i oblasti pánve ( vyjádření odborníků )

Když jsme její pánev našli, byla celá černá a bez života. Klientka mi i zde ve vizualizaci sdělila, že v jejím dospělém těle je obrovská černá díra na místě, kde by měla být její pánev.

V následujícím procesu jsme postupně docílili osvobození pánve, její návrat do těla, přijetí, prosvětlení a částečné uvolnění patologického sevření, s kterým tato mladá žena léta žije.
V sezení jsme uvolnili také strach a obrovskou bolest, která léta žila v těle této ženy a v malé holce, která musela tu bolest podstoupit.

Nakonec sezení její pánev zářila jako krásná květina. To je víc jak slibný začátek pro léčení jejího ženství, do dalších dní a dalšího života.
Cestu ke změnám se nám podařilo otevřít a z toho mám vždy obrovskou radost.

Před pár dny jsem s klientkou zažila příběh o ztracené pánvi a její opětovné integraci do života. Předtím zas jiný příběh s jinou klientkou, předtím další a další.
Každá žena má ten svůj příběh, s kterým přichází ( příběhů může být samozřejmě i více ) a kterého důsledky jí způsobují potíže.
V sexualitě, ve vztazích, nebo v životě obecně.

Někdy stačí tyto příběhy najít, aby se věci pohnuli a mohlo se nastartovat celistvější a spokojenější prožívání sebe, svého ženství, sexuality, partnerství…

Jsem přesvědčena o tom, že odpovědi na všechny naše potíže jsou ukryté v našem nitru, v příbězích našeho života a v částech našeho já, které tyto příběhy kdysi prožívali.
Žijí ukryté v našich hlubinách jako naše stíny, čekají až k nim přivedeme světlo a osvobodíme je.

A to přináší nejenom poznání, také úlevu a postupnou transformaci.

Jsem vděčná životu, že mně dovedl k této mé práci.
Jsem vděčná, že můžu pomáhat lidem hledat v hlubinách příběhy jejich života, naslouchat částem, které příběhy prožili, integrovat je a transformovat a zanechat vše minulosti.

Ráda budu naslouchat i některému z vašich příběhů. Možná se nám podaří osvětlit podstatu potíží, které právě požíváte, uzdravit a přivést zpátky části vašeho já, které jsou již připravené. Tak jako ztracená pánev mé klientky.

Hezké dny a někdy na viděnou, na tančenou, nebo na čtenou, Silvia

Silvia Henniger
Ráda vás podpořím na vaši cestě k větší celistvosti a spokojenosti v životě. Pracuji s tématy osobnostní rozvoj, partnerské vztahy, potíže v oblasti intimita, sexualita a sexuální život. Vedu také semináře pro ženy, rodinné konstelace a spontánny, prožitkový tanec. Více o mně a mé práci si můžete přečíst na stránkách www.cestyksobe.com, věnované terapiím pro osobnostní rozvoj člověka Můj příběh si přečtete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..